(Nettó ár 58 735 Ft/db)
Frekvenciaváltók
Frekvenciaváltók, más néven változtatható frekvenciájú hajtóművek vagy VFD-k (Variable Frequency Drives), olyan elektromos eszközök, amelyek lehetővé teszik a motorok sebességének és forgatónyomatékának szabályozását a kimenő frekvencia és feszültség módosításával. Ezek az eszközök széles körben használják ipari és kereskedelmi alkalmazásokban, például szállítószalagokon, ventilátorokban, kompresszorokban, szivattyúkban, CNC gépekben, és még sok más területen.
A frekvenciaváltók fő előnye, hogy lehetővé teszik a motorok sebességének finom szabályozását, amely energiamegtakarítást és precíz működést tesz lehetővé. Ezek az eszközök képesek az alacsony fordulatszámú üzemtől a magas fordulatszámú üzemig bármilyen sebességet biztosítani a motorok számára.
A frekvenciaváltók működése általában a következő lépésekből áll:
- Az alapfeszültséget átalakítják egy egyenáramú jelekből származó központi inverter segítségével.
- Az inverter módosítja a frekvenciát és a feszültséget az alkalmazkodó motor követelményeihez.
- Az így szabályozott áram táplálja a motort.
A frekvenciaváltók alkalmazása előnyösen hat az energiahatékonyságra és a berendezések élettartamára, mivel lehetővé teszik a motorok lágyindítását és megállítását, valamint a motorok fordulatszámának szabályozását a szükségleteknek megfelelően. Ezenkívül a frekvenciaváltók segítenek csökkenteni a mechanikus stresszt a rendszerben, ami hosszabb élettartamot és alacsonyabb karbantartási költségeket eredményezhet.
Mint minden technológia, a frekvenciaváltóknak is vannak korlátai és specifikus alkalmazási területeik, és fontos megfelelően tervezni és beállítani őket az adott feladatnak megfelelően.
(Nettó ár 58 735 Ft/db)
(Nettó ár 132 300 Ft/db)
(Nettó ár 528 625 Ft/db)
(Nettó ár 73 966 Ft/db)
MEGBÍZHATÓ, KIVÁLÓ MINŐSÉGŰ FREKVENCIAVÁLTÓK A LEGJOBB ÁRON - RAKTÁRRÓL!
Manapság a modern hajtásoknál már elengedhetetlen a villanymotorok elektronikus fordulatszám-szabályozása. De frekvenciaváltó alkalmazásával nem csak a fordulatszámot tudjuk változtatni, hanem ezzel együtt sokkal biztonságosabbá tehetjük gépeinket. Bármely frekvenciaváltó típusunkkal beállíthat akár áramvédelmet, akár hővédelmet, különböző programokat, lefutásokat, felfutásokat adhat meg.
Alábbiakban legdinamikusabban fejlődő üzletágunkban, a vezérléstechnikában használatos frekvenciaváltó választékunkat tekintheti meg, amelyek között az ipar valamennyi területére kínálunk megoldásokat. Megbízható működésű termékeink között akad frekvenciaváltó vezérléshez és visszacsatolt, zárthurkú szabályozáshoz, ventilátor- és szivattyúhajtáshoz, nagyteljesítményű frekvenciaváltók, valamint mechanikus variátorok is. Mivel tudjuk, mennyire ár érzékeny a piac, ezért ezen a területen is a lehető legjobb árakat kínáljuk partnereink számára.
Az adott feladathoz legmegfelelőbb frekvenciaváltó kiválasztásához többéves szakmai tapasztalattal rendelkező, szakképzett mérnök kollégáink készséggel nyújtanak segítséget.
További tudnivalók az általunk forgalmazott frekvenciaváltókról
FREKVENCIAVÁLTÓINK ÁLTALÁNOS TULAJDONSÁGAI:
- Egyszerű programozhatóság
- Egyszerű, kompakt kezelőfelület
- Kis méret
- V/f vezérlés
- PID funkció
- Multi-step speed
- DC fék
- Beépített fékchopper (30kW-ig)
- Modbus kommunikácó
- Beépített potméter
- Levehető előlap
FREKVENCIAVÁLTÓ ALKALMAZÁSI TERÜLETEI:
- Csomagológépek
- Szállítópályák
- Élelmiszeripari gépek
- Textilipari gépek
- Metsző- és vágógépek
- Szivattyúk, ventilátorok
- Fröccsöntőgépek, extruderek
- Erőművek
FREKVENCIAVÁLTÓINK TECHNIKAI ADATAI:
- Bemeneti feszültség MSI10 230V vagy 400V +/-10%
- Kimeneti feszültség MSI10 3x230V vagy 3x400V
- Bemeneti frekvencia 50/60Hz
- Kimeneti frekvencia 0-400Hz
- Tranziens túlnyomaték 1 percig 150%
- Tranziens túlnyomaték 1 másodpercig 200%
- Analóg bemenet 0-10V vagy 4-20mA
- Analóg kimenet 0-10V vagy 4-20mA
- Digitális bemenet 5 db.
- Digitális kimenet 1-1db. terminal és programozható relé
- Kommunikáció MODBUS (RS485)
- Környezeti hőmérséklet -10 - +50 C
- Védelmek Túláram, túlfeszültség, alacsony feszültség, magas hőmérséklet, túlterhelés stb.
FREKVENCIAVÁLTÓ ÁLTALÁNOS JELLEMZŐI
Az aszinkron motoroknál említést tettünk róla, hogy két tényező határozza meg az ilyen típusú villanymotor fordulatszámát. Viszont a hálózati váltakozó áram frekvenciája és a motor pólusainak száma állandó. A hálózati frekvencia 50Hz, a pólusszám pedig a motor tekercselésétől függ, így adódik egy probléma: az ilyen típusú villanymotorok fordulatszámát nem lehet megváltoztatni. Pedig némely alkalmazást hatékonyabbá tehetünk, ha a villanymotorok fordulatszámát úgy tudnánk fokozatmentesen változtatni, hogy közben sem a hatásfok nem romlana, sem a teljesítmény nem csökkenne. Erre is több megoldás van, az egyik a speciális motor és motorvezérlő alkalmazása. pl. egyenáramú hajtás. Ezzel viszont az a probléma, hogy speciális DC motor kell hozzá, ami drága. Olcsóbb és jóval egyszerűbb megoldás frekvenciaváltó alkalmazása.
A frekvenciaváltó egy olyan készülék, amibe bevezetjük az áramot és a kimenetére aszinkron motort kapcsolunk. A frekvenciaváltó a motorra nem 50Hz-et, hanem egy tetszőlegesen változtatható frekvenciát ad, de csak bizonyos határok között. A frekvenciaváltó egyben védi a villanymotort a túlterhelés és a túlmelegedés ellen. Gyors reagálásra ad lehetőséget egy frekvenciaváltó alkalmazása, hiszen start és stop késleltetési lehetőséggel van felszerelve. Széles teljesítmény választéka (néhány 100W-tól 500-600-kW-ig) is frekvenciaváltó használata mellet érvel.
GYAKORLATI PÉLDA A FREKVENCIAVÁLTÓ ALKALMAZÁSÁRA:
A legegyszerűbb példa a frekvenciaváltó alkalmazására egy szimpla villanymotor indításból és egy sebesség állításból áll. A frekvenciaváltó START funkcióra van programozva a frekvenciaváltó egy digitális bemeneten keresztül, és kapcsolóról, vagy berendezés vezérléstől indítási parancsot kap. A frekvenciaváltó alapjelét, ami a villanymotor fordulatszámát fogja meghatározni egy analóg bemenet adja. Erre általában egy potenciométert kötnek. Így a START jelzésre a frekvenciaváltó egy ún. gyorsítási rámpa szerint a motort fokozatosan növekvő frekvenciával gyorsítani kezdi. Ez a folyamat addig tart, amíg a villanymotor el nem éri az alapjellel meghatározott sebességet, vagyis azt a sebességet, amit az analóg bemenetre kötött potenciométerrel a kezelő beállított. A villanymotor addig is forog ezzel a sebességgel, amíg a START parancsot meg nem szüntetik. A villanymotor sebességét fokozatosan a megállásig lassítja az úgynevezett lassítási rámpa. A gyorsítási és lassítási rámpák meredekségét a frekvenciaváltó paramétereivel lehet beállítani.